پایگاه‌های موضوعی

مهدویت و مطالعات حدیثی این پایگاه دربرگیرنده فهرست کارشناسان و مطالب مربوط به آموزه مهدویت در گستره مطالعات حدیثی است. هم‌اکنون 15 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

روز عید فطر و دعا برای فرج

در بخشی از دعای روز عید فطر امام سجاد علیه‌السلام می‌خوانیم:

«وَاَعِنّی عَلی جِهادِ عَدُوِّكَ فی سَبیلِكَ مَعَ وَلیِّكَ كما قُلْتَ جَلَّ قَولُكَ اِنَّ اللّهَ اشْتَری مِنَ الْمُؤمنینَ اَنْفُسَهُمْ وَ اَموالَهُمْ بِاَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقاتِلونَ فی سبیل اللّهِ ... اللّهُمَّ فَاَرِنی ذلِكَ السَّبیلَ حَتّی اُقاتِلَ فیهِ بِنَفْسی وَ مالی طَلَبَ رِضاكَ فَاَكُونَ مِنَ الْفائِزینَ(1).

خدایا مرا بر جهاد با دشمنت در راه خودت همراه با ولیّت امام زمان(عج) یاری كن، چنان كه خود فرمودی و بزرگ است سخن تو كه «خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری كرده كه در برابرش بهشت برای آنان باشد، به این صورت كه در راه خدا پیكار كنند..» خدایا پس این راه جهادت را به من نشان بده تا با جان و مال برای رضای تو در آن بجنگم، پس به شهادت رسیده از رستگاران باشم.»

دعاهای دیگری نیز از آن حضرت نقل شده است مانند «اَلدِّعاءُ لِظُهُورِ الْحُجَّةِ فی دُعاءِ الاِْحْتِرازِ»(2) و دعا برای فرج در ضمن دعای روز بیستم ماه رمضان(3) .

------------------------------------------------------

1. الصحیفة المبارکة المهدیة صفحه 570.

2. الصحیفة السجادیة الجامعة، 400؛ الصحیفة المبارکة المهدیّة: 548.

3. الصحیفة المبارکة المهدیة: 564.


برای سلامتی امام زمان(عج) با هم می‌خوانیم...


دعای سلامتی امام زمان(عج)

آخرین ویرایش
در 1396/4/4 13:59

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366